Pożyczka na paszport – czy taka istnieje?

Pożyczka na paszport to oferta firm, które są oszustami. Pamiętajmy, że na rynku istnieje tylko pożyczka na dowód. Jeśli zgubimy nasz dokument tożsamości nie musimy się jednak obawiać, że ktoś weźmie na nas pożyczkę. Prócz numeru pesel pożyczkodawca do rozpatrzenia naszego wniosku potrzebuje też innych danych, które potwierdza za pomocą różnych metod.

Pożyczka na paszport – czy jest możliwa?

Pożyczkę chwilówkę zwykle możemy zaciągnąć na dowód osobisty. Informacje z niego nie są jednak jedynymi, jakie należy podać pożyczkodawcy w momencie wnioskowania o pożyczkę. Warto jednak pamiętać, że choć istnieje pożyczka na dowód, nie dostaniemy pożyczki na paszport. Co prawda jest to dokument, który potwierdzi naszą tożsamość tak samo jak dowód, jednak znajdują się w nim inne informacje niż te, których wymaga pożyczkodawca. We wniosku o kredyt w banku powinny się znaleźć takie dane jak:

  • numer dowodu osobistego;
  • termin ważności dowodu osobistego;
  • informacja na temat organu wydania dokumentu.

Firmy pożyczkowe również wymagają podania we wniosku danych pochodzących z dowodu osobistego. Choć świadczą usługi w oparciu o mniej formalności niż instytucje bankowe, nie udzielą pożyczki na paszport. Ta może stanowić ofertę firm lub osób fizycznych, które są oszustami. Warto o tym wiedzieć i unikać kontaktu z nimi.

Pożyczka na prawo jazdy zamiast pożyczki na paszport?

Są osoby, które uważają, że paszport i prawo jazdy są podobnymi dokumentami. Poświadczają nasze nasze dane osobowe. Pożyczki na paszport nie otrzymamy. Jak w praktyce wygląda sytuacja kredytu na prawo jazdy? Pożyczka na prawo jazdy także nie istnieje. Dokument potwierdzający nasze umiejętności prowadzenia pojazdu nie jest wystarczającym dokumentem, na który możemy wnioskować o pożyczkę. Nie znajdują się w nim informacje, których podania we wniosku o pożyczkę wymaga pożyczkodawca. Co więcej, paszport nie jest dokumentem, którym posługujemy się na co dzień i zawsze go przy sobie mamy. Częściej towarzyszy nam przy okolicznościowych wyjazdach za granicę.

Pożyczka na dowód – jakie wymagania stawia firma pożyczkowa?

Wnioskowanie o pożyczkę na dowód jest możliwe w firmach pożyczkowych po spełnieniu określonych warunków. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniego wieku. Pożyczkobiorca powinien mieć co najmniej 18 lat.

Może być on także osobą starszą, ponieważ wiele firm udziela pożyczek emerytom. Niezbędne do otrzymania pożyczki online jest posiadanie polskiego obywatelstwa, a także stałego adresu zamieszkania na terenie kraju. Posłuży on w razie potrzeby do wysłania nam monitu, czyli przedsądowego wezwania do zapłaty. Pożyczkodawca udzielając pożyczki musi wiedzieć, że swoje usługi świadczy osobie, która jest rzetelna i wypłacalna.

W tym celu należy poświadczyć firmie pożyczkowej, że posiadamy stały dochód. Nie musi on pochodzić wyłącznie z umowy o pracę. Pożyczkodawcy akceptują dochód pochodzący z umowy o dzieło, umowy zlecenie, a także prowadzenia własnej działalności czy gospodarstwa rolnego. Akceptowane są także: stypendium, świadczenia rodzinne i socjalne, alimenty, a także różnego rodzaju kontrakty. Bardzo ważne jest także posiadanie dowodu osobistego. Pożyczkodawca apeluje, aby wniosek o pożyczkę wypełnić poprawnymi danymi, aby procedura przyznawania pieniędzy odbyła się szybko. Każdy drobny błąd np. w numerze pesel spowoduje, że nasz wniosek może zostać odrzucony.

Zgubiony dowód – czy ktoś wziął pożyczkę na mój pesel?

Zdarza się, że zgubimy dowód osobisty. Czy powinniśmy się obawiać, że ktoś wziął pożyczkę na nasz pesel? Nie musimy. Choć pożyczka na pesel istnieje, dane podane w dowodzie są przez pożyczkodawców weryfikowane na różne sposoby po to, aby sprawdzić naszą tożsamość. Pożyczkodawca wykorzystuje w tym celu aplikację Kontomatik lub Instantor, korzysta z pomocy kuriera, a także potwierdza informacje telefonicznie. Nie musimy się więc obawiać, że ktoś wyłudził kredyt na nasze dane osobowe.

Pamiętajmy jednak, że jeśli zgubimy dowód lub inny dokument tożsamości, powinniśmy zgłosić ten fakt służbom mundurowym, a także zastrzec dokumenty posługując się stroną internetową naszego banku lub BIK. W ten sposób zabezpieczymy nie tylko nasze dane, ale także pieniądze znajdujące się np. na rachunku bankowym.