Jakie narzędzia pomagają w pożyczaniu online?

Branża pożyczkowa wciąż się rozwija. Pojawia się coraz więcej ofert, z których każda wydaje się atrakcyjna. Dla pożyczkobiorców, którym trudno jest podjąć decyzję, opracowano narzędzia pomagające wybrać zobowiązanie dostosowane do ich potrzeb, a także możliwości finansowych.

Serwisy pośredniczące

W wyborze odpowiedniego zobowiązania z pewnością pomogą nam serwisy, które zajmują się pośredniczeniem pomiędzy pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami. Na czym polega ich działanie? Zainteresowany klient wchodzi na stronę serwisu pośredniczącego, np. SuperKasa i tam wybiera interesującą go kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Następnie uzupełnia wniosek o pożyczkę, wpisując informacje odnoszące się do m.in. miejsca zamieszkania, źródła dochodu i jego kwoty, a także pracodawcy. Następnie serwis przekazuje dane zainteresowanego pożyczkobiorcy do firm pożyczkowych, które współpracują z pośrednikiem, a z kolei one przedstawiają najatrakcyjniejszą ofertę pożyczki. W tym miejscu praca serwisu pośredniczącego się kończy – z klientem kontaktują się już pożyczkodawcy, którzy mają mu do zaproponowania pożyczkę pozabankową. Należy wspomnieć, że pomoc takich serwisów jest w 100% darmowa. Warto skorzystać z usług pośrednika pożyczkowego online, który wybierze dla nas najkorzystniejszą ofertę pożyczki, a my nie musimy się martwić przeszukiwaniem stron pożyczkodawców.

Porównywarki pożyczek

Na podobnej zasadzie działają porównywarki pożyczek. Porównywarki pożyczek odnajdziemy na portalach pożyczkowych. Jak działają? Podobnie jak u pośredników, wybieramy kwotę pożyczki oraz interesujący nas okres kredytowania. Wyszukane zostają firmy pożyczkowe, które mogą zaoferować interesującą nas pożyczkę. Porównywarka da nam wszystkie informacje, także dotyczące kosztów dodatkowych i możliwości przedłużenia terminu spłaty. Pomoc porównywarki kończy się na tym etapie. Samodzielnie musimy podjąć decyzję, z którą instytucją finansową chcielibyśmy skontaktować się w celu uzyskania bardziej wyczerpujących informacji. Wniosek składamy przechodząc na stronę wybranej firmy z poziomu portalu.

Rankingi pożyczek

Jeśli zastanawiamy się nad pożyczką pozabankową, warto odwiedzać portale pożyczkowe, które oprócz porównywarek pożyczkowych proponują swoim odbiorcom rankingi pożyczek ratalnych oraz chwilówek. Takie zestawienia tworzone są co miesiąc, a więc znajdują się w nich aktualne oferty pożyczkodawców. Do rankingów trafiają wyłącznie zaufane i sprawdzone firmy pożyczkowe, które mają do zaoferowania najciekawsze opcje pożyczek pozabankowych. Dzięki takiemu narzędziu w prosty sposób możemy zorientować się w bieżących promocjach pożyczkowych.