Porady pożyczkowe

Sprawdź jak się zabezpieczyć przed pożyczką na skradziony dowód.
Pożyczka na skradziony dowód – jak sprawdzić czy ktoś wziął na mnie kredyt?

Zgubienie dowodu osobistego to najczęstsza przyczyna wyłudzenia kredytu na fałszywe dane. Dowiedz się jak sprawdzić czy ktoś wziął na nas kredyt i nie daj się złodziejom. Podpowiadamy jak szybko reagować i czy samo zgłoszenie sprawy na policję wystarczy.

Prolongata to inaczej wydłużenie terminu płatności.
Prolongata terminu płatności czyli przedłużenie spłaty pożyczki i kredytu

Prolongata spłaty kredytu to możliwość przesunięcia terminu jego regulacji. Możliwa jest po złożeniu u wierzyciela wniosku o zawieszenie spłaty kredytu. Jakie dane powinny znaleźć się w dokumencie?

Kwota wolna od zajęcia komorniczego wynosi 1633,78 zł
Kwota wolna od zajęcia komorniczego – ile wynosi?

Kwota wolna od zajęcia komorniczego to środki, których komornik nie ma prawa zabrać. W 2019 roku kwota ta wynosi 1633,78 zł i jest równa wysokości pensji minimalnej. Kwota wolna od zajęcia zależy od tego, czy dłużnik pracuje w oparciu o umowę o pracę, umowę zlecenie czy też jest dłużnikiem alimentacyjnym.

Czym jest pożyczka bez dochodu?

Pożyczka bez dochodu to kredyt, który oferują firmy pożyczkowe działające online. Pożyczkobiorca nie musi wskazywać źródła pochodzenia dochodu. Ważne, aby był on regularny i na tyle duży, abyśmy bez problemu spłacili pożyczkę.

Monit jest ponagleniem do zapłaty.
Co to jest monit?

Monit to wezwanie do zapłaty, które ma nakłonić nas do uregulowania zaległej pożyczki czy kredytu. Może występować w formie listu poleconego, wiadomości e-mail czy SMS, a także rozmowy telefonicznej. Celem otrzymania monitu jest podjęcie współpracy z pożyczkodawcą, który pomoże ustalić nam nowe warunki spłaty zadłużenia.