Czym jest pożyczka bez dochodu?
Pożyczka bez dochodu nie wymaga przedstawiania zaświadczeń. Jest to produkt skierowany do osób, które nie chcą lub nie mogą okazać dokumentów od pracodawcy. W artykule, który właśnie zacząłeś czytać podpowiadamy co trzeba zrobić, aby otrzymać chwilówkę bez dochodów!
Pożyczka bez dochodu – czym jest i kto ją oferuje?
Szybka pożyczka online bez dochodu charakteryzuje się, że nie trzeba wskazywać pochodzenia naszych dochodów. Pożyczkodawca nie oczekuje wskazania jego źródła. Liczy się to, nasza możliwość spłaty.
Wnioskowanie o pożyczkę bez dochodu odbywa się przez internet za pomocą specjalnie przygotowanego do tego formularza. Należy wskazać w nim wysokość oczekiwanego kredytu, a także interesujący nas okres spłaty. Kolejnym krokiem w aplikacji o gotówkę jest podanie naszych danych osobowych. Do ich uzupełnienia przyda nam się dowód osobisty. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu pożyczkodawcy. Gdy tylko kredytodawca stwierdzi, że jest w stanie przyznać nam pożyczkę, poprosi o dokonanie weryfikacji naszej tożsamości, np. za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Gdy tylko tego dokonamy, pożyczka bez zaświadczeń o dochodach zostanie nam przyznana.
Kto może ubiegać się o kredyt bez dochodu?
Pożyczka bez zaświadczeń o zarobkach skierowana jest do osób pełnoletnich, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę, zlecenie, a także umowę o dzieło. Kredytodawca akceptuje także dochód pochodzący z prowadzenia własnej działalności.
Wnioskujący o pożyczkę bez zaświadczeń powinien posiadać polskie obywatelstwo oraz stały adres zamieszkania na terenie kraju. Pomoże to usprawnić proces porozumienia się między kontrahentami. Adres pożyczkobiorcy przyda się także w skrajnych przypadkach, jeśli będzie potrzeba wysłania dłużnikowi monitu. Bardzo ważne jest posiadanie aktywnego telefonu komórkowego oraz rachunku w banku. To na niego po pozytywnym rozpatrzeniu podania zostaną przelane pieniądze z pożyczki.
Pożyczki ratalne bez dochodów mogą zostać przyznane jedynie osobom wypłacalnym. Oznacza to, że zdolność kredytowa pożyczkobiorcy powinna być pozytywna, a z historii jego płatności powinniśmy wywnioskować, że przyznawane wynagrodzenie za pracę pokrywa miesięczne opłaty. W innym przypadku możemy spodziewać się, że wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony.
Co stanowi dodatkowy dochód podczas ubiegania się o pożyczkę?
Dodatkowym źródłem dochodu mogą być alimenty. Pożyczkodawca wie, że jest to dochód otrzymywany regularnie, dlatego chętnie uwzględni go podczas rozpatrywania naszego wniosku. Osoby młode mogą liczyć na przychylność ze strony firmy pożyczkowej czy banku otrzymując stypendium. Te także otrzymujemy regularnie przez wyznaczony z góry okres, więc nie będzie obawy, że nagle nie będziemy mieli z czego spłacić pożyczki.
Jeśli jesteśmy właścicielami nieruchomości i otrzymujemy każdego miesiąca pieniądze z tytułu wynajmu, możemy go ująć w oświadczeniu o dochodach. Będzie to nasze dodatkowe źródło, które pomoże uzyskać pożyczkę.