Zastanawiasz się, czy możesz wnioskować o kredyt na 500+ albo czy 500+ wlicza się do dochodu? Podpowiadamy. Kredyt na zasiłek 500+ nie zostanie ci przyznany, mimo że 500+ jest stałym dochodem. Możesz ubiegać się o pożyczkę na 500+ w instytucjach pozabankowych. Jak wyliczyć dochód do 500+ i otrzymać wsparcie dla swojej rodziny?
Kredyt na 500+ – czy 500+ wlicza się do dochodu?
500+ to program państwowy, którego celem jest wsparcie rodzin posiadających dzieci. Zasiłek 500+, czyli 500 zł na drugie i kolejne dziecko to zapomoga, z której rodzice mają zapewnić dziecku dobry byt. Czy 500+ wlicza się do dochodu? Tak. Zasiłek ten jest otrzymywany przez rodziny regularnie każdego miesiąca, dlatego liczony jest jako dochód. Pamiętajmy zatem, że im więcej mamy dzieci, tym więcej pieniędzy w ramach 500+ powinniśmy otrzymać.
Jak zatem wygląda procedura wnioskowania o kredyt lub pożyczkę na 500+? Możemy wziąć pożyczkę na 500+, ponieważ stanowi stały dochód. Otrzymywanie zasiłku poprawia naszą zdolność kredytową, dlatego wnioskowanie np. o
pożyczki chwilówki nie będzie trudne. Posiadając np. kilkoro dzieci możemy otrzymać równie dużo (a nawet więcej), co osoba pracująca za minimalne wynagrodzenie.
Który bank da kredyt na 500+?
Zasiłek 500+ jest stałym i niemałych dochodem w przypadku posiadania kilkoro dzieci. Będąc w potrzebie warto się zainteresować tym, czy dostaniemy na niego pożyczkę. Który bank da kredyt na 500+? Niestety żaden. Bank potrzebuje wykazania przez nas pełnej zdolności finansowej, a także nienagannej
historii kredytowej. W związku z tym kredyt na 500+ nie będzie dla nas dostępny, gdy zasiłek stanowi nasz jedyny dochód. Pamiętajmy jednak, że 500+ wzmacnia naszą zdolność kredytową, dlatego zawsze warto jest je podać jako
dodatkowe źródło dochodu.
Inaczej sytuacja ma się w instytucjach pozabankowych. Firmy takie udzielają pożyczek na 500+, należy jednak spełniać określone warunki narzucone przez pożyczkodawcę. Różnią się one w zależności od instytucji. W związku z tym o pożyczkę na 500+ możemy wnioskować, ale nie znaczy to jednocześnie, że otrzymamy potrzebne pieniądze. Wszystko zależy od tego, jak wypadnie nasza ocena ryzyka kredytowego.
Jak wyliczyć dochód do 500+?
Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus mogą otrzymać rodzice i opiekunowie dzieci do 18 roku życia. Podczas wypełniania wniosku o zasiłek 500+ należy wskazać swoje dane oraz otrzymywany przez rodzinę dochód.
Jak wyliczyć dochód do 500+? Nie musimy go liczyć, ponieważ 500+ przysługuje na drugie i kolejne dziecko bez względu na zarobki rodziny. W przypadku złej sytuacji finansowej, gdzie dochód na jedną osobę netto wynosi poniżej 800 zł, zasiłek 500+ przysługuje także na pierwsze i jedyne dziecko.
Starając się więc o pożyczkę na 500+ musimy wziąć pod uwagę dochód, nie musimy jednak niczego samodzielnie wyliczać. Wystarczy, że zsumujemy otrzymywane wynagrodzenia, zasiłki, stypendia czy inne zapomogi, które korzystnie wpływają na naszą sytuację finansową i poświadczają naszą wypłacalność. Należy pamiętać, że każdy nawet najmniejszy dochód zwiększa szansę na otrzymanie wyższej kwoty pożyczki oraz
dogodniejszego okresu kredytowania.
500 plus – warunki
Program rządowy 500+ przysługuje rodzicom bez względu na ich stan cywilny. Warto zauważyć, że rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi w ramach 500+ dostaną więcej. Zasiłek 500+ należy się także rodzicom zastępczym, a także rodzinnym domom dziecka (na każde dziecko).
Należy pamiętać, że świadczenie 500+ nie jest opodatkowane. Wniosek o 500+ możemy złożyć online, ale także osobiście w urzędzie gminy. Możemy to robić każdego roku od lipca poprzedzającego rok szkolny, którego dotyczy zasiłek.