Kredyt na 500 plus – czy 500+ wlicza się do dochodu?

Zastanawiasz się, czy możesz wnioskować o kredyt na 500+ albo czy 500+ wlicza się do dochodu? Podpowiadamy. Kredyt na zasiłek 500+ nie zostanie ci przyznany, mimo że 500+ jest stałym dochodem. Możesz ubiegać się o pożyczkę na 500+ w instytucjach pozabankowych. Jak wyliczyć dochód do 500+ i otrzymać wsparcie dla swojej rodziny?

Kredyt na 500+ – czy 500+ wlicza się do dochodu?

500+ to program państwowy, którego celem jest wsparcie rodzin posiadających dzieci. Zasiłek 500+, czyli 500 zł na drugie i kolejne dziecko to zapomoga, z której rodzice mają zapewnić dziecku dobry byt. Czy 500+ wlicza się do dochodu? Tak. Zasiłek ten jest otrzymywany przez rodziny regularnie każdego miesiąca, dlatego liczony jest jako dochód. Pamiętajmy zatem, że im więcej mamy dzieci, tym więcej pieniędzy w ramach 500+ powinniśmy otrzymać. Jak zatem wygląda procedura wnioskowania o kredyt lub pożyczkę na 500+? Możemy wziąć pożyczkę na 500+, ponieważ stanowi stały dochód. Otrzymywanie zasiłku poprawia naszą zdolność kredytową, dlatego wnioskowanie np. o pożyczki chwilówki nie będzie trudne. Posiadając np. kilkoro dzieci możemy otrzymać równie dużo (a nawet więcej), co osoba pracująca za minimalne wynagrodzenie.

Który bank da kredyt na 500+?

Zasiłek 500+ jest stałym i niemałych dochodem w przypadku posiadania kilkoro dzieci. Będąc w potrzebie warto się zainteresować tym, czy dostaniemy na niego pożyczkę. Który bank da kredyt na 500+? Niestety żaden. Bank potrzebuje wykazania przez nas pełnej zdolności finansowej, a także nienagannej historii kredytowej. W związku z tym kredyt na 500+ nie będzie dla nas dostępny, gdy zasiłek stanowi nasz jedyny dochód. Pamiętajmy jednak, że 500+ wzmacnia naszą zdolność kredytową, dlatego zawsze warto jest je podać jako dodatkowe źródło dochodu. Inaczej sytuacja ma się w instytucjach pozabankowych. Firmy takie udzielają pożyczek na 500+, należy jednak spełniać określone warunki narzucone przez pożyczkodawcę. Różnią się one w zależności od instytucji. W związku z tym o pożyczkę na 500+ możemy wnioskować, ale nie znaczy to jednocześnie, że otrzymamy potrzebne pieniądze. Wszystko zależy od tego, jak wypadnie nasza ocena ryzyka kredytowego.

Jak wyliczyć dochód do 500+?

Świadczenie wychowawcze w ramach Programu Rodzina 500 plus mogą otrzymać rodzice i opiekunowie dzieci do 18 roku życia. Podczas wypełniania wniosku o zasiłek 500+ należy wskazać swoje dane oraz otrzymywany przez rodzinę dochód. Jak wyliczyć dochód do 500+? Nie musimy go liczyć, ponieważ 500+ przysługuje na drugie i kolejne dziecko bez względu na zarobki rodziny. W przypadku złej sytuacji finansowej, gdzie dochód na jedną osobę netto wynosi poniżej 800 zł, zasiłek 500+ przysługuje także na pierwsze i jedyne dziecko. Starając się więc o pożyczkę na 500+ musimy wziąć pod uwagę dochód, nie musimy jednak niczego samodzielnie wyliczać. Wystarczy, że zsumujemy otrzymywane wynagrodzenia, zasiłki, stypendia czy inne zapomogi, które korzystnie wpływają na naszą sytuację finansową i poświadczają naszą wypłacalność. Należy pamiętać, że każdy nawet najmniejszy dochód zwiększa szansę na otrzymanie wyższej kwoty pożyczki oraz dogodniejszego okresu kredytowania.

500 plus – warunki

Program rządowy 500+ przysługuje rodzicom bez względu na ich stan cywilny. Warto zauważyć, że rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi w ramach 500+ dostaną więcej. Zasiłek 500+ należy się także rodzicom zastępczym, a także rodzinnym domom dziecka (na każde dziecko). Należy pamiętać, że świadczenie 500+ nie jest opodatkowane. Wniosek o 500+ możemy złożyć online, ale także osobiście w urzędzie gminy. Możemy to robić każdego roku od lipca poprzedzającego rok szkolny, którego dotyczy zasiłek.

Wybierz kwotę pożyczki

1000 ZŁ

Na ile chcesz pożyczyć?

1 M-C

Porady pożyczkowe

Czym jest pożyczka bez dochodu?

Czym jest pożyczka bez dochodu?

Pożyczka bez dochodu to kredyt, który oferują firmy pożyczkowe działające online. Pożyczkobiorca nie musi wskazywać źródła pochodzenia dochodu. Ważne, aby był on regularny i na tyle duży, abyśmy bez problemu spłacili pożyczkę.

Co to jest monit?

Co to jest monit?

Monit to wezwanie do zapłaty, które ma nakłonić nas do uregulowania zaległej pożyczki czy kredytu. Może występować w formie listu poleconego, wiadomości e-mail czy SMS, a także rozmowy telefonicznej. Celem otrzymania monitu jest podjęcie współpracy z pożyczkodawcą, który pomoże ustalić nam nowe warunki spłaty zadłużenia.