Pożyczka na telefon – na czym polega?

Firmy pożyczkowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostosowują swoje oferty do ich możliwości. Dzięki temu możemy skorzystać z pożyczek bez zaświadczeń, na dowód czy przez telefon. Te ostatnie możemy otrzymać nawet nie mając konta bankowego czy dostępu do internetu. Pieniądze z pożyczki na telefon bez problemu odbierzemy na poczcie.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na telefon?

Firmy pożyczkowe coraz bardziej się rozwijają. Dopasowują swoje oferty do możliwości zarówno finansowych, jak i technologicznych swoich klientów. Owocem działania sektora finansowego jest powstanie np. pożyczek na telefon. Mają one ułatwić pożyczenie pieniędzy szczególnie tym, którzy nie mają dostępu do komputera.

Pożyczka na telefon charakteryzuje się podobnymi zasadami do tych, które dotyczą szybkich chwilówek online. Kluczowe jest także posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie kraju oraz mieszkanie w nim. Nie bez znaczenia pozostaje również wiek pożyczkobiorcy. Ten musi mieścić się w widełkach, które wyznacza dana firma pożyczkowa. Najczęściej jest to 20-75 lat, choć zdarzają się oferty, na które odpowiedzieć mogą osoby spoza tego przedziału, np. osoby, które ukończyły 18 rok życia.

Zaletą pożyczek na telefon jest to, że klient zazwyczaj nie musi przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach. Weryfikacja odbywa się poprzez prześledzenie baz dłużników. Te powiedzą o tym, czy mieliśmy wcześniej inne zadłużenia i czy spłacaliśmy je na czas.

Pożyczka na telefon – na czym polega proces?

Pożyczki na telefon są bardzo wygodną metodą pozyskania dodatkowych pieniędzy. Dzięki temu, że cały proces wnioskowania o pożyczkę odbywa się za pomocą aparatu telefonicznego, o pieniądze możemy ubiegać się z dowolnego miejsca. Wystarczy przejść przez kilka kroków. Najważniejszym z nich jest zadzwonienie na podany przez firmę pożyczkową numer. Należy ustalić z pracownikiem instytucji wysokość pożyczki, która nas interesuje. W dalszej kolejności należy dopełnić formalności, które wskaże pożyczkodawca. Jeśli proces aplikowania o gotówkę przejdzie pomyślnie, zostaniemy poinformowani o zawarciu umowy. Często do uzyskania pożyczki wystarczy sam telefon na do biura obsługi klienta firmy pożyczkowej. Dzwoniąc np. pod numer 611 100 415 uzyskamy wszelkie informacje dotyczące pożyczek w SuperKasa. Pracownicy przejdą z nami przez proces wnioskowania o zobowiązanie i rozwieją wszystkie nasze wątpliwości.

Pieniądze z pożyczki na telefon zwykle trafiają na podane przez nas konto bankowe. Ci, którzy go nie mają, mogą odebrać pieniądze z pożyczki na poczcie lub w Banku Pocztowym. Dla wygodnych i zaprzyjaźnionych z technologią osób z pomocą przyjdą aplikacje. Z ich wykorzystaniem także możemy pozyskać pieniądze z pożyczki, o którą wnioskujemy. Najważniejsze, abyśmy mieli smartfona, którego parametry współgrają z wymaganiami aplikacji.

Pożyczka przez sms – wystarczy komórka i dowód osobisty

Jedną z nowocześniejszych metod ubiegania się o pożyczkę jest wiadomość SMS. Niestety niewiele firm pożyczkowych oferuje tego typu rozwiązanie. Warto jednak wspomnieć, że aby ubiegać się o pożyczkę przez wiadomość tekstową, potrzebny jest nam jedynie dowód osobisty. Wysyłając SMSa należy umieścić w nim nasze imię, nazwisko, kwotę o jaką wnioskujemy, numer rachunku bankowego, na jaki mają zostać przelane środki oraz nasz adres zamieszkania.

Oferty firm, które oferują możliwość wnioskowania o pożyczkę za pomocą wiadomości tekstowej znajdziemy w rankingu pożyczek na SMS. Choć wiadomość telefoniczna jest jedną z dróg pozyskania pieniędzy, najczęściej służy weryfikacji pożyczkobiorcy. Za pomocą SMSa dokonuje się opłaty weryfikacyjnej czy dostarcza klientowi informacji o tym, że została mu przyznana pożyczka.

Jak wygląda telefoniczna weryfikacja klientów firm pożyczkowych?

Bez względu na to, czy ubiegamy się o chwilówkę przez stronę internetową firmy pożyczkowej, przez wiadomość SMS czy za pomocą telefonu, pożyczkodawcy sprawdzą nas w bazach Biura Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów. W momencie ubiegania się o pożyczkę zostaniemy poproszeni o dokonanie opłaty weryfikacyjnej, która ma potwierdzić przynależność do nas rachunku podanego w dokumentach. Przelew weryfikacyjny polega na przelaniu na konto pożyczkodawcy 1 grosza lub złotówki. Choć jest to najczęściej spotykana metoda weryfikacji klienta, wypierana zostaje przez aplikacje.

Wśród najczęściej stosowanych przez firmy pożyczkowe aplikacji wyróżniamy Kontomatik czy Instantor. Obie aplikacje wymagają od nas zalogowania się za pomocą danych używanych przy logowaniu się do strony banku. Aplikacja bardzo szybko dostarcza pożyczkodawcy dane o naszych płatnościach oraz stanie konta. W ten sposób pożyczkodawca zyskuje wgląd w historię kredytową, na podstawie której stwierdza, czy jesteśmy wiarygodnym klientem.