Pożyczki z obsługą domową – na czym polegają?
Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki, ale nie masz czasu na dopełnienie formalności, sięgnij po pożyczkę online. Będziesz mógł zyskać pieniądze, bez wychodzenia z domu. Możesz także skorzystać z pożyczki z obsługą domową. Należy jednak pamiętać, że ta dodatkowo kosztuje. Nie sprawdzi się zatem u wszystkich.
Pożyczki z obsługą domową – jak przebiega proces wnioskowania o pożyczkę?
W czasach które nastały, przede wszystkim ceni się wygodę. Przejawia się ona wszędzie, zachęcając do szybszego korzystania z wybranych usług. Widoczna jest ona nawet na rynku finansowym. Doskonale widać ją w sektorze pożyczkowym, gdzie np. prócz atrakcyjnych i często darmowych pożyczek online czy pożyczki na telefon, możemy sięgnąć po pożyczkę z obsługą domową. Na czym polega taka usługa?
Pożyczka z obsługą domową to nic innego jak wnioskowanie o pożyczkę bez wychodzenia z domu. Pracownik firmy pożyczkowej przyjeżdża pod wskazany adres, dokonuje oceny naszej zdolności finansowej i proponuje kwotę pożyczki, jaką może nam przyznać. Jeśli proponowana kwota nam odpowiada, możemy na miejscu podpisać umowę. Pożyczkobiorca przed podpisaniem dokumentu ma prawo pytać o wszelkie niejasności. Osoba obsługująca z kolei powinna szczegółowo przedstawić ofertę pożyczkową oraz odpowiedzieć na wszelkie nurtujące nas pytania.
Dlaczego tak ważna jest znajomość swoich praw i obowiązków wynikających z umowy? Uchroni nas to przed poniesieniem kosztów związanych np. z odstąpieniem od umowy pożyczki. Choć mamy prawo zrezygnować z pożyczki do 14 dni od momentu podpisania umowy, wiąże się to z zapłaceniem za odsetki powstałe za okres kredytowania.
Pożyczka z obsługą w domu klienta – wady i zalety
Jak każda usługa, pożyczka z obsługą domową także ma wady. Przede wszystkim są nimi koszty, które generuje przyjazd do klienta oraz same uruchomienie tego typu pożyczki. Jest to droższe finansowanie niż chwilówka online, która w niektórych firmach oferowana jest zupełnie za darmo. Często musimy więc zapłacić znacznie więcej niż pożyczyliśmy.
Za pożyczką z obsługą w domu klienta przemawia jednak wygoda. To od klienta zależy, w jakim terminie pojawi się w jego domu pożyczkodawca. Jest to o tyle komfortowe, że nie musimy fatygować się do często zatłoczonej placówki. Automatycznie odpada też kombinowanie, jak wyjść wcześniej z pracy, aby zdążyć złożyć wniosek jeszcze przed zamknięciem lokalizacji pożyczkodawcy.
Pożyczka z obsługą w domu klienta skierowana jest głównie do osób starszych. W ofercie pożyczkodawców widnieją pożyczki dla emerytów i rencistów bez ograniczeń wieku. Te wygodne rozwiązanie sprawdzi się także u osób nie mających dostępu do internetu lub mających obawy przed zawiązywaniem transakcji online. Pożyczkodawca będzie regularnie odwiedzał swojego klienta i odbierał od niego ratę. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że musimy być w domu w trakcie wizyty pracownika instytucji pożyczkowej. Dla przykładu pożyczkę online spłacamy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Nie jesteśmy więc od nikogo zależni.
Pożyczka przez telefon – alternatywa dla pożyczki w domu klienta
Znakomitą alternatywą dla pożyczki z obsługą domową jest pożyczka na telefon. Jest to równie wygodna opcja co wnioskowanie o pożyczkę w domowym zaciszu. Pożyczkę przez telefon może wziąć każdy, kto spełnia podstawowe wymagania dotyczące pożyczek. Są nimi m.in.: posiadanie stałego adresu zamieszkania, polskie obywatelstwo czy odpowiedni wiek. Pożyczkobiorca sprawdzony zostaje w bazie dłużników i jest to w zasadzie jedyna jego weryfikacja.
Pożyczkę przez telefon możemy wziąć dzwoniąc na infolinię lub wysyłając SMS. Pracownik firmy pożyczkowej ustali z nami warunki pożyczki oraz poinformuje o decyzji przyznania gotówki. Pieniądze z pożyczki na telefon zwykle trafiają na podane przez nas konto bankowe. Ci, którzy go nie mają, mogą odebrać pieniądze z pożyczki na poczcie lub w Banku Pocztowym. Osoby znające się na technologii mogą skorzystać z aplikacji. Z ich wykorzystaniem także możemy pozyskać pieniądze z pożyczki, o którą wnioskujemy. Problemem w tym przypadku może być posiadanie telefonu, który nie spełnia wymagań narzuconych przez aplikację.
Pożyczki pozabankowe – co wpływa na tempo ich przyznania
Jako, że pożyczka online wypada znacznie taniej niż pożyczka z obsługą domową oraz jest bardziej praktyczna niż pożyczka na telefon, warto wiedzieć, co wpływa na tempo jej przyznania. Przede wszystkim jest to weryfikacja naszej tożsamości. W zależności od wymagań pożyczkodawcy, nasza tożsamość może zostać sprawdzona:
- za pomocą przelewu weryfikacyjnego,
- przy pomocy kuriera, który dostarczy nam umowę pożyczki,
- za pomocą aplikacji, np. Instantor czy Kontomatik.
Ostatnie rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ dostarcza pożyczkodawcy dane dotyczące naszej historii kredytowej w czasie rzeczywistym. Automatycznie proces wnioskowania o pożyczkę zostaje skrócony.
Ważnym czynnikiem jest także poprawne wypełnienie wniosku o pożyczkę oraz spełnienie wymagań firmy pożyczkowej. Często jest tak, że nie zwracamy uwagi na wiek, jaki powinien posiadać pożyczkobiorca. Oczywiście możemy spotkać na rynku pożyczki od 18 roku życia, jednak zdarzają się też takie, gdzie wnioskować możemy dopiero po ukończeniu 27 lat. Górny próg wieku pożyczkobiorcy zwykle wynosi 75-80 lat, ale można też znaleźć oferty bez ograniczeń wiekowych.
Ostatnim, ale decydującym czynnikiem wpływającym na tempo przyznania gotówki jest sposób, w jaki chcemy ją wypłacić. Możemy to zrobić tradycyjnym przelewem bankowym. Tutaj problem stanowią jedynie godziny sesji bankowych. To od nich zależy, w jakim czasie na pieniądze z pożyczki trafią na nasze konto. Możemy także wypłacić gotówkę w oddziale poczty. Zrobimy to za pomocą czeku GIRO. Ten sposób jednak zajmuje najwięcej czasu. Najlszybszą, ale oferowaną przez nieliczne instytucje opcją, jest skorzystanie z przelewu za pomocą systemu BlueCash. Przelew ten automatycznie dostarczy pieniądze z pożyczki na nasze konto, abyśmy mogli w szybkim czasie cieszyć się gotówką.