Pożyczki online w 15 minut – wszystko co należy wiedzieć

W życiu może nas spotkać bardzo wiele sytuacji, w których pieniędzy będziemy potrzebować „na wczoraj”. Nie każdego stać na kredyt w banku, poza tym załatwienie formalności, związanych z uzyskaniem zobowiązania zazwyczaj zajmuje sporo czasu. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które środków finansowych potrzebują natychmiast, są szybkie pożyczki online w 15 minut.

Błyskawiczna weryfikacja pożyczkobiorcy

Pożyczki online charakteryzują się przede wszystkim krótkim procesem weryfikacyjnym. Instytucje pozabankowe podchodzą dużo mniej restrykcyjnie do sprawdzania swoich klientów, niż banki. W dużej ilości przypadków, do uzyskania zobowiązania wystarczy nam dowód osobisty i rachunek płatniczy. Niektóre firmy określają maksymalny i minimalny wiek wnioskodawców, są jednak takie instytucje, które chętnie udzielają pożyczek od 18 lat.

W celu zweryfikowania naszej tożsamości, firmy pożyczkowe będą w większości przypadków wymagać przelewu bankowego na symboliczną kwotę, zazwyczaj będzie to złotówka lub grosz. Takie działanie jest niezbędne, aby wyeliminować oszustów, próbujących uzyskać zobowiązanie na skradziony dowód osobisty.

Zawsze będziemy też musieli podać swój aktualny adres zamieszkania. Warto też wiedzieć, że pożyczkodawcy nie udzielają chwilówek osobom, które mieszkają za granicą. Wiąże się to z faktem, iż firmy pożyczkowe mogłyby mieć problem z odzyskaniem zaległych należności.

Część firm pożyczkowych sprawdza również wiarygodność finansową wnioskodawców w bazie BIK lub innej. Istnieją jednak firmy, które udzielają pożyczek pod zastaw lub z udziałem poręczyciela (wtedy sprawdzana jest historia kredytowa  żyranta, a nie pożyczkobiorcy).

Załatwienie formalności weryfikacyjnych w przypadku pożyczek online zwykle przebiega błyskawicznie, szczególnie w przypadku, w którym mamy konto w tym samym banku, co pożyczkodawca.

Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego

Jak zostało już wspomniane, większość instytucji pożyczkowych będzie od nas wymagała wykonania przelewu weryfikacyjnego, w celu potwierdzenia naszej tożsamości. Ten warunek można jednak ominąć i tym samym otrzymać pieniądze jeszcze szybciej.

Jest to możliwe dzięki specjalnym aplikacjom fintechowym, takim jak np. Instantor, KontoConnect, czy też GroszConnect. Działają one na zasadzie tzw. screenscrapingu, czyli szybkiej metody weryfikacji danych wnioskodawcy.

Klient musi się tylko zalogować na swoje konto bankowe, po czym jeden z wyżej wymienionych programów samodzielnie skanuje wszystkie niezbędne dane pożyczkobiorcy i generuje odpowiedni raport, opisujący zdolność kredytową wnioskodawcy.

Warto również wiedzieć, że niektóre instytucje pożyczkowe, które nie wymagają przelewu weryfikacyjnego, sprawdzają tożsamość swoich klientów z pomocą kuriera, przez którego przekazywana jest umowa pożyczki. Trzeba jednak pamiętać, że jest to najbardziej czasochłonny sposób weryfikacji pożyczkobiorcy.

Gdzie szukać szybkich pożyczek bez wychodzenia z domu?

Popularnych pożyczek online w 15 minut wbrew pozorom nie należy się obawiać. Nawet jeżeli nie znamy żadnej zaufanej firmy, która gotowa będzie nam udzielić zobowiązania, w Internecie istnieje szereg narzędzi, które zdecydowanie ułatwią nam wybór odpowiedniej instytucji.

Najczęściej używane są tzw. kalkulatory odsetek oraz porównywarki chwilówek. Te ostatnie pozwalają się dokładnie zapoznać z ofertę danej firmy. Zawsze podawane jest m. in. dokładne oprocentowanie, maksymalna kwota pożyczki, okres kredytowania, itp.

Kalkulatory służą natomiast do precyzyjnego wyliczenia kosztów potencjalnej pożyczki chwilówki. Pożyczkodawca ma bowiem ustawowy obowiązek podania wszystkich opłat, związanych z zaciągnięciem zobowiązania.

Warto również skorzystać z usług pośredników pożyczkowych, które po dokładnym wypełnieniu przez nas wniosku o zobowiązanie, wyszukają najbardziej odpowiednią ofertę, zgodną z naszymi wymaganiami.

Pożyczka bezgotówkowa w 15 minut, a pożyczka do domu

Największą zaletą pożyczek przez Internet jest, jak zostało już wspomniane, szybkość weryfikacji klienta oraz błyskawiczny przelew na konto bankowe, który może nastąpić już w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku o zobowiązanie.

W przypadku pożyczek udzielanych w domu pożyczkobiorcy lub też w oddziale danej instytucji, cały proces – od weryfikacji po wypłacenie pieniędzy – przebiega zdecydowanie dłużej.

Pożyczki do domu wiążą się oczywiście z dużą wygodą – nie trzeba posiadać konta w banku, a przedstawiciel danej instytucji, po pozytywnej weryfikacji, daje nam gotówkę do ręki. W przypadku pożyczek ratalnych natomiast, co miesiąc osobiście przyjeżdża on po kolejną część zobowiązania. Wadą takiego rozwiązania jest niestety jego koszt – pożyczki bezgotówkowe obarczone są zdecydowanie mniejszymi opłatami dodatkowymi. W przydatku pożyczek domowych każda wizyta konsultanta pożyczkowego może nas słono .