Pożyczka przez internet na konto – jak się o nią ubiegać?

Nie dostałeś kredytu? Pamiętaj, że możesz wnioskować o pożyczkę przez internet na konto. Do aplikacji będzie potrzebny ci jedynie dowód osobisty. Aby wybrać odpowiednią instytucję pożyczkową warto skorzystać z porównywarki internetowej, która wskaże najlepsze oferty.

Pożyczka przez internet na konto – gdzie mogę taką otrzymać?

Gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki, pomocy zwykle szukamy w bankach. To właśnie w tych instytucjach udzielane są nam kredyty gotówkowe czy hipoteczne, z których gotówkę otrzymujemy wprost na konto. Co jeśli nasza zdolność kredytowa nie pozwala na sięgnięcie po pożyczkę w banku?

Możemy sięgnąć po asortyment instytucji pozabankowych. Znajdziemy w nim atrakcyjne oferty pożyczkowe, m.in. pożyczkę przez internet na konto. Dzięki takiemu wachlarzowi możliwości gotówka także trafi od razu na nasz rachunek. Jak wygląda procedura wnioskowania o taką pożyczkę? Wnioskowanie o szybką chwilówkę online odbywa się całkowicie bez wychodzenia z domu. Jedyne, czego musimy dokonać, to wypełnić wniosek o pożyczkę, w którym wskażemy interesującą nas kwotę zadłużenia oraz okres kredytowania.

Przed wysłaniem wniosku zaleca się jego kilkukrotne sprawdzenie pod kątem poprawności wpisanych danych. Są one kluczowym elementem, który w dalszym etapie wnioskowania o pożyczkę zostanie zweryfikowany. Gdy już prześlemy wniosek do naszego przyszłego wierzyciela, musimy poczekać na jego rozpatrzenie. Te nastąpi niemalże automatycznie. Gdy pożyczkodawca uzna, że przyzna nam pożyczkę, dostaniemy wskazówki, które pomogą nam dokonać poświadczenia naszej tożsamości. Zazwyczaj będziemy musieli tego dokonać za pomocą przelewu weryfikacyjnego na konto naszego pożyczkodawcy. Gdy tylko otrzyma on nasza wpłatę, wysyła pieniądze z pożyczki.

Co wpływa na tempo przyznania pieniędzy z pożyczki?

Sięgając po kredyt bankowy musimy mieć na uwadze to, że dopełnienie dużej ilości formalności powoduje opóźnienie w wypłacie potrzebnej nam gotówki. W przypadku instytucji pożyczkowych nie musimy martwić się tym problemem. Przez to, że formalności ograniczone są do minimum, wypłata pieniędzy z pożyczki następuje w przeciągu kilkunastu minut. Co wpływa na tempo przyznania pieniędzy z pożyczki? Jest to przede wszystkim poprawność wypełnienia wniosku. Jeśli podamy w nim błędne dane, zostanie on automatycznie odrzucony, a my będziemy musieli podjąć kolejną próbę aplikacji o gotówkę. To, jak szybko dostaniemy pieniądze z pożyczki, zależy także od sposobu, którym pożyczkodawca prześle nam pieniądze.

Istotna jest także weryfikacja naszych danych. Pożyczkodawca może jej dokonać zarówno poprzez rozmowę telefoniczną, w której poprosi o potwierdzenie informacji zawartych we wniosku. Nasze dane może także zweryfikować kurier podczas dostarczenia nam umowy. Ten sposób jednak nieco opóźnia proces wypłaty gotówki. Nieco szybsza jest weryfikacja za pomocą przelewu bankowego.

Pożyczka przez internet na konto – czy potrzebne są zaświadczenia?

Warto wspomnieć, że aplikacja o pożyczkę przez internet na konto nie wymaga przedstawienia jakichkolwiek zaświadczeń. Jak to możliwe? Pożyczkodawca posługuje się innymi narzędziami, które wskażą na nasze finansowe możliwości. Podstawą w podjęciu decyzji pożyczkowej jest ocena naszej historii kredytowej. Wgląd w nasze płatności będzie czynnikiem świadczącym o naszej wypłacalności.
Pożyczkodawca może sprawdzić swoich kontrahentów także w bazach dłużników. Zarówno BIK, KRD czy BIG Info Monitor wskażą na wypłacalność przyszłego klienta. Dzięki współpracy z instytucjami monitorującymi wszelkie transakcje odbywające się na rynku finansowym, pożyczkobiorcy nie muszą się martwić, że pożyczkobiorca nie spłaci pożyczki na czas.

Kto może sięgnąć po pożyczkę przez internet na konto bankowe?

Jeśli zastanawiasz się, czy pożyczka przez internet na konto bankowe jest dla ciebie, wystarczy, że sprawdzisz wymagania swojego potencjalnego pożyczkodawcy. Jak możesz tego dokonać? Wystarczy, że wejdziesz na jego stronę internetową i zapoznasz się z informacjami, które tam zamieścił. Wśród nich powinny się znaleźć zarówno dokumenty wymagane podczas wnioskowania o pożyczkę, jak również numer telefonu czy adres e-mail, który ułatwi kontakt między pożyczkodawcą, a pożyczkobiorcą.

Wymóg, który najczęściej stawiają firmy pożyczkowe, to m.in. wiek. Może on być różny w zależności od instytucji. Ważne jest jednak to, że pożyczkę mogą otrzymać osoby posiadające minimum 18 lat. Górna granica wieku starającego się o pożyczkę też jest ustalana indywidualnie przez przedsiębiorstwa finansowe, jednak zwykle sięga ona 75 roku życia. Dzięki temu o pożyczkę mogą starać się nawet emeryci. Niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego. To z niego należy podać najważniejsze dane, których oczekuje nasz pożyczkodawca. Istotną rolę odgrywa także rachunek bankowy. To na niego zwykle przelewane są pieniądze z pożyczki.

Pożyczka przez internet nie tylko na konto

Choć konto bankowe jest ważne podczas wnioskowania o większość pożyczek, w ofertach instytucji finansowych widnieje także opcja wypłaty pieniędzy z pożyczki w inny sposób. Coraz częściej słyszy się o wypłacie pieniędzy za pomocą szybkiego przelewu Blue Cash. Jest to szybki przelew niezależny od dni tygodnia czy świąt. Dzięki niemu gotówka na koncie pojawi się natychmiast po wypłacie jej przez pożyczkodawcę.

Bywa, że starsze osoby, które mogą wnioskować o pożyczkę, nie posiadają konta bankowego. Dla nich pożyczkodawcy również znaleźli rozwiązanie. Osoby, które nie mają własnego rachunku, mogą odebrać pieniądze z pożyczki na poczcie. Dokonają tego za pomocą czeku GIRO. Koszt czeku to 13 zł. Udając się do placówki pocztowej należy okazać go wraz z dokumentem. W ten sposób zostanie nam wypłacona pożyczka.